Kadetska prvenstva grada Zagreba

 

  Na kadetskom prvenstvu grada Zagreba za 2015. godinu igralo je 11-ero naših dječaka i 7-ero djevojčica. Od ukupno 8 podijeljenih naslova prvaka Zagreba, pet su naslova osvojili naši članovi.

 

Prvakinje Zagreba su: Smetiško Lucija za kadetkinje do 11 godina i Smetiško Marija za kadetkinje do 15 godina. 
Prvaci Zagreba su: Brčić Karlo za dječake do 9 godina (sam je tada jedva navršio 7 godina!), Navratil Borna za dječake do 11 godina i Smetiško Josip za dječake do 13 godina.

 

Smetiško Lucija i Smetiško Josip su ovime već treću godinu u nizu prvaci Zagreba! Postolja su se još domogli: kod djevojčica do 9 godina Smetiško Ana s osvojenim drugim mjestom i Smetiško Renata s osvojenim trećim mjestom kod djevojčica do 9 godina. Kako se najprije igralo prvenstvo za uzraste do 9 i do 11 godina, a zatim za uzraste do 13 i do 15 godina, to je organizator pozvao osvajače prva 3 mjesta u mlađim kategorijama da igraju na prvenstvu do 13 godina pa je tako Smetiško Lucija poslije osvajanja titule prvakinje do 11 godina još osvojila i drugo mjesto u konkurenciji do 13 godina! Ostali naši kadeti i kadetkinje također su osvojili značajna mjesta pa je Samardžić Jakov bio 8 kadet do 13 godina (između 27 učesnika) a u starijoj grupi kadetkinja do 13 godina sedmogodišnja Smetiško Renata bila peta, njezina još mlađa sestra, šestgodišnja Smetiško Ana deveta, desetogodišnja Božić Lana osma i Savić Lorena deseta između 16 učesnica turnira.

 

Ovo je vjerojatno jedinstveni slučaj u Zagrebu da članovi jednog kluba odnesu 5 titula kadetskih prvaka uz još 2 druga i jedno treće mjesto!

Prvenstvo grada Zagreba za 2015. - kadetkinje do 9 godina

Zagreb, 1. - 15. veljače 2015.

Više informacija na Chess-Results.com!

Mj. SNo   Ime Vrsta RtgN Klub/Grad Bod.  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 3 II Putar Lara U09 1700 ŠK Podsused, Zagreb 8.0 5.0 28.00 0.0 8
2 8   Smetiško Ana U09 1600 ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 6.0 3.0 19.00 0.0 6
3 5 II Smetiško Renata U09 1617 ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 6.0 3.0 18.00 0.0 6
4 1   Lončar Dorotea U09 1600 ŠK Brestje, Sesvete 4.0 2.0 10.00 0.0 4
5 4   Kolovrat Franka U09 1600 ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 4.0 1.0 10.50 0.0 4
6 2   Mucko Iskra U09 1600 ŠK Novi Zagreb, Zagreb 4.0 1.0 8.50 0.0 4
7 9   Kolovrat Monika U09 1600 ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 3.0 1.0 7.00 0.0 3
8 6   Vučić Lana U09 1600 ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 1.0 0.0 1.00 0.0 1
9 7   Kolovrat Lucija U09 1600 ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 0.0 0.0 0.00 0.0 0

Tie Break1: Koya Tie-Break
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break4: The greater number of victories

 

Smetiško Ana - pregled rezultata po kolima
Kolo SNo   Ime RtgN FED Klub/Grad Bod. Rez.
1 3 II Putar Lara 1700 CRO ŠK Podsused, Zagreb 8.0 s 0
2 4   Kolovrat Franka 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 4.0 w 1
3 5 II Smetiško Renata 1617 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 6.0 s 0
4 6   Vučić Lana 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 1.0 w 1
5 7   Kolovrat Lucija 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 0.0 s 1K
6 -   slobodan - -   - - 0
7 9   Kolovrat Monika 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 3.0 w 1
8 1   Lončar Dorotea 1600 CRO ŠK Brestje, Sesvete 4.0 s 1
9 2   Mucko Iskra 1600 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 4.0 w 1

 

Smetiško Renata - pregled rezultata po kolima
Kolo SNo   Ime RtgN FED Klub/Grad Bod. Rez.
1 6   Vučić Lana 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 1.0 w 1
2 7   Kolovrat Lucija 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 0.0 s 1
3 8   Smetiško Ana 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 6.0 w 1
4 9   Kolovrat Monika 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 3.0 s 1
5 1   Lončar Dorotea 1600 CRO ŠK Brestje, Sesvete 4.0 w 1
6 2   Mucko Iskra 1600 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 4.0 s 1
7 3 II Putar Lara 1700 CRO ŠK Podsused, Zagreb 8.0 w 0
8 4   Kolovrat Franka 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 4.0 s 0
9 -   slobodan - -   - - 0

 

Vučić Lana - pregled rezultata po kolima
Kolo SNo   Ime RtgN FED Klub/Grad Bod. Rez.
1 5 II Smetiško Renata 1617 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 6.0 s 0
2 -   slobodan - -   - - 0
3 7   Kolovrat Lucija 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 0.0 w 1
4 8   Smetiško Ana 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 6.0 s 0
5 9   Kolovrat Monika 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 3.0 w 0
6 1   Lončar Dorotea 1600 CRO ŠK Brestje, Sesvete 4.0 s 0
7 2   Mucko Iskra 1600 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 4.0 w 0
8 3 II Putar Lara 1700 CRO ŠK Podsused, Zagreb 8.0 s 0
9 4   Kolovrat Franka 1600 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 4.0 w 0